Nuo 18

Šie puslapiai skirti tik suaugusiesiems. Prisijungdami patvirtinate, kad jums yra ne mažiau kaip 18 metų.

Prezervatyvai

Naujienlaiškis

Prezervatyvai 

Itin ploni arba itin tvirti prezervatyvai - nepamirštamiems potyriams, apsaugai ir jaudinančiam seksui.

Rodyti 1 - 7 iš 7 elementų
Rodyti 1 - 7 iš 7 elementų

Prezervatyvai - tai kontraceptinės priemonės, naudojamos lytinių santykių metu, siekiant išvengti nėštumo ir sumažinti lytiškai plintančių infekcijų (LPI) riziką. Jie gaminami iš plonos, lanksčios medžiagos ir dedami ant varpos arba į makštį prieš lytinius santykius.

Prezervatyvų istorija:

Prezervatyvai naudojami šimtmečius ir yra įrodymų, kad jie buvo naudojami senovėje. Ankstyvieji prezervatyvai buvo gaminami iš tokių medžiagų, kaip gyvūnų žarnos, oda ir linas, ir daugiausia buvo naudojami siekiant užkirsti kelią lytiškai plintančių infekcijų plitimui. Šiuolaikiniai guminiai prezervatyvai buvo išrasti XIX a. pabaigoje ir nuo to laiko jų dizainas ir medžiaga buvo patobulinti.

Prezervatyvų rūšys:

  • Latekso prezervatyvai: tai labiausiai paplitęs prezervatyvų tipas, pagamintas iš latekso gumos. Jie veiksmingai apsaugo nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų, tačiau juos gali pažeisti lubrikantai, kurių sudėtyje yra aliejaus.
  • Poliuretano prezervatyvai: šie prezervatyvai pagaminti iš tam tikros rūšies plastiko ir yra gera alternatyva žmonėms, kurie yra alergiški lateksui. Jie taip pat veiksmingai apsaugo nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.
  • Poliizopreno prezervatyvai: šie prezervatyvai pagaminti iš sintetinės medžiagos, panašios į lateksą, tačiau kai kuriems žmonėms nesukelia alerginių reakcijų. Jie yra veiksminga nėštumo ir lytiškai plintančių infekcijų prevencijos priemonė.
  • Moteriški prezervatyvai: Šie prezervatyvai įkišami į makštį prieš lytinius santykius ir apsaugo nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.
  • Aromatizuoti prezervatyvai: šie prezervatyvai turi aromatinę dangą, kuri gali padaryti oralinį seksą malonesnį. Tačiau jų nerekomenduojama naudoti vaginaliniam ar analiniam seksui, nes apvalkale esantis cukrus gali sukelti infekcijas.
  • Tekstūriniai prezervatyvaiTekstūriniaiprezervatyvai: šie prezervatyvai turi briaunų, iškilimų ar kitų tekstūrų, kurios gali padidinti seksualinį malonumą abiem partneriams.


Prezervatyvų naudojimas:

Svarbu tinkamai naudoti prezervatyvus, kad jie būtų veiksmingi. Jei naudojate prezervatyvą, prieš lytinį kontaktą jį reikia išvynioti ant erekcijos varpos. Taip pat reikėtų naudoti su vandens pagrindo lubrikantais, nes aliejaus pagrindo lubrikantai gali pažeisti prezervatyvą. Po ejakuliacijos prezervatyvą reikia atsargiai nuimti ir išmesti į šiukšlių dėžę.

Apibendrinant galima teigti, kad prezervatyvai yra svarbi priemonė, padedanti išvengti nepageidaujamo nėštumo ir sumažinti lytiškai plintančių ligų riziką. Yra daug skirtingų prezervatyvų rūšių, kurių kiekviena turi savų privalumų ir trūkumų. Svarbu prezervatyvus naudoti teisingai ir nuosekliai, kad jie būtų veiksmingi.

Prezervatyvai analiniam seksui

Prezervatyvus rekomenduojama naudoti ir analinio sekso metu, nes jie gali apsaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų (LPI) ir sumažinti nėštumo riziką. Tačiau svarbu žinoti, kad analinis seksas gali labiau apkrauti prezervatyvą nei vaginalinis seksas. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą prezervatyvo tipą ir tinkamai jį naudoti.

Jei analiniam seksui naudojate prezervatyvą, svarbu pasirinkti tvirtą, patvarų prezervatyvą, pagamintą iš latekso, poliizopreno arba poliuretano. Analiniam seksui nerekomenduojama naudoti aromatizuotų ar tekstūrinių prezervatyvų, nes jie gali padidinti prezervatyvo plyšimo riziką. Taip pat svarbu naudoti vandens pagrindo lubrikantą, nes aliejaus pagrindo lubrikantai gali pažeisti prezervatyvą.

Jei analiniam seksui naudojate prezervatyvą, turite įsitikinti, kad jis naudojamas tinkamai. Prieš lytinį kontaktą prezervatyvą reikia išvynioti ant erekcijos varpos. Be to, jį reikėtų naudoti su dideliu kiekiu vandens pagrindo lubrikanto, kad sumažėtų rizika, jog jis gali plyšti. Po ejakuliacijos prezervatyvą reikėtų atsargiai nuimti ir išmesti į šiukšlių dėžę.

Taip pat svarbu žinoti, kad prezervatyvai 100 % neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų ir kad kai kurios lytiškai plintančios ligos gali būti perduodamos per odos kontaktą. Svarbu ne tik naudoti prezervatyvus, bet ir praktikuoti saugius lytinius santykius - reguliariai tikrintis dėl lytiškai plintančių ligų ir oralinio sekso metu naudoti kitas apsaugos priemones, pavyzdžiui, dantų krapštukus.